sądecka izba gospodarcza dotacje UE Nowy Sącz dotacje unijne Nowy Sącz SIG
zostań małopolskim przedsiębiorcąakademia zarządzania

Nasi członkowie:

POLSKO-CHORWACKIE FORUM GOSPODARCZE W KATOWICACH

W dniach 17-29 stycznia 2016 roku w Polsce odbędą się Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej. W Katowicach, w dniach 15-19 stycznia 2016 roku odbędą się eliminacje do finałów tych mistrzostw. W eliminacjach tych będzie brał udział zespół z Chorwacji, jako jeden z kandydatów do medalu. Korzystając z dużego zainteresowania tymi mistrzostwami przez mieszkańców Chorwacji konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie będzie organizował w dniu 19 stycznia 2016 roku Polsko-Chorwackie Forum Gospodarcze w Katowicach. 
 
Dlatego, niniejszym listem zapraszam Członków Izby do udziału w tym Forum, szczególnie tych, rozważających współpracę z firmami chorwackimi lub działalność na terenie Chorwacji. 
 
Chorwacja dzisiaj, to kraj dynamicznie rozwijający się, członek UE, otwarty na wszelkiego rodzaju inwestycje na własnym terenie, dysponujący największymi funduszami unijnymi w nowej perspektywie finansowej, w przeliczeniu na mieszkańca. Korzenie słowiańskie, podobny język, znakomicie rozwijające się relacje polityczno-gospodarcze, wzrost wymiany gospodarczej w ostatnich latach otwierają dzisiaj drzwi do kontaktów gospodarczych dla polskich firm, na wielu płaszczyznach. Organizowane Polsko-Chorwackie Forum Gospodarcze będzie właśnie otwarciem takich drzwi dla polskich firm do współpracy z biznesem chorwackim. Należy też podkreślić, że Chorwacja może być miejscem do dalszej ekspansji na teren całych Bałkanów. 
 
Polsko-Chorwackie Forum Gospodarcze odbędzie się w dniu 19 stycznia 2016 roku o godz. 10:00 i jest przeznaczone głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw ze strony polskiej i chorwackiej. Na Forum w trakcie sesji plenarnej zostaną zaprezentowane możliwości i korzyści dla biznesu na rynku chorwackimi. W Forum wezmą udział specjaliści i eksperci rynku polsko-chorwackiego. Następnie w bezpośrednich spotkaniach b2b będą mogli uczestnicy Forum spotkać się i rozmawiać o swoich propozycjach biznesowych. Wieczorem sympatycy piłki ręcznej będą mogli udać się na mecz Chorwacja-Islandia, rozegrany w katowickim spodku. 
 
Do udziału w Forum zapraszamy firmy z wielu branż, między innymi z branży metalowej, maszynowej, turystycznej, energii odnawialnej, produkcji biomasy, przemysłu drzewnego, meblarskiego, chemicznego i inne firmy zainteresowane współpracą na rynku chorwackim, chcących uruchomić produkcję, usługi, założyć oddziały, czy też spółki prawa handlowego. Dla każdej firmy ze strony polskiej będzie poszukiwana grupa firm chorwackich zainteresowana współpracą w tym samym profilu oczekiwań. 
 
Mamy nadzieję, że to Forum Gospodarcze przyniesie oczekiwane korzyści dla polskich i chorwackich firm. 
 
Paweł Włodarczyk 
Konsul Honorowy 
Republiki Chorwacji w Krakowie 
 
BEZPOŚREDNI KONTAKT W SPRAWIE UDZIAŁU W FORUM: 
Katarzyna Wójcik 
Asystent Konsula Honorowego 
Republiki Chorwacji w Krakowie 
tel/fax: 12 290 65 10 
tel. kom. 514 007 669 
 
Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie 
30-898 Kraków, ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 36 
e-mail: konsulat@chorwacja.krakow.pl