sądecka izba gospodarcza dotacje UE Nowy Sącz dotacje unijne Nowy Sącz SIG
zostań małopolskim przedsiębiorcąakademia zarządzania

Nasi członkowie:

Kongres Transportowy - platforma handlowa i ekspercka sesja prawna

21 października to data, którą właściciele i menedżerowie firm transportowych muszą zapisać w swoich terminarzach. Wydawnictwo Eurologistics oraz czasopismo Truck&Business Polska organizują tego dnia Kongres Transportowy - jedyne tego typu spotkanie biznesowe, łączące możliwość przeprowadzenia rozmów handlowych oraz zasięgnięcia rady ekspertów w dziedzinie prawa transportowego.
 
Kongres Transportowy ma za zadanie pomóc przewoźnikom w rozwoju ich biznesu. Realizacja tego zadania jest w ostatnich latach niezwykle trudna. Firmy transportowe muszą mierzyć się z szeregiem przeciwności wynikających z kontrowersyjnych przepisów, zaś zaostrzająca się konkurencja sprawia, iż pozyskanie nowych klientów staje się dużym wyzwaniem. Kongres Transportowy wychodzi naprzeciw potrzebom przewoźników, dając im możliwość nawiązania szeregu cennych kontaktów w jednym miejscu i jednego dnia. 
Goście konferencji będą mogli poznać zapotrzebowanie na usługi transportowe i logistyczne czołowych firm logistycznych i handlowych. Obecni będą m.in. przedstawiciele La Lorraine Bakery Group, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego,  Victaulic, Millano, Zentis Polska, Stella Pack i Delphi. Po prezentacjach odbędzie się sesja handlowa, w trakcie której każdy zainteresowany będzie mógł nawiązać kontakt z reprezentantami tych przedsiębiorstw i zaproponować swoje usługi. 
 
Równolegle do prezentacji handlowych zaplanowane są eksperckie wykłady i sesja prawna. Porozmawiamy o tym jak firmy transportowe mogą sobie radzić z MiLoG-iem, jakie problemy napotykane są podczas rozliczeń VAT w firmie transportowej, jak zatrudnić kierowcę spoza UE czy też jak bronić się przed pozwami o ryczałt za nocleg. Przedstawione zostaną tez sposoby dochodzenia roszczeń majątkowych od sprawców wypadku w Unii Europejskiej przed polskim sądem.
 
Szczegółowe informacje na temat wydarzenia i programu, a także formularz rejestracyjny, znajdują się stronie www.kongrestransportowy.pl.
Serdecznie zapraszamy!