sądecka izba gospodarcza dotacje UE Nowy Sącz dotacje unijne Nowy Sącz SIG
zostań małopolskim przedsiębiorcąakademia zarządzania

Nasi członkowie:

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ STUDENTÓW W MAŁOPOLSCE

Szanowni Państwo!
Ostatnio Małopolskie Obserwatorium Rozwoju Regionalnego wydało kilka analiz.
Przedsiębiorczość studentów w Małopolsce. 
Badanie przeprowadzono w 26 szkołach wyższych w Małopolsce, gdzie ankietę wypełniło ponad 3 000 studentów różnych kierunków. Z badania wynika, że 33% studentów z Małopolski w bliżej nieokreślonej przyszłości chciałaby założyć firmę, a 17,3% deklaruje chęć założenia firmy w ciągu 2 lat po zakończeniu studiów.
Inwentaryzacja instytucji otoczenia biznesu wpierających rozwój gospodarczy w Małopolsce. 
Wykaz IOB wspierających przedsiębiorczość i rozwój gospodarczy w Małopolsce zawiera ponad 130 podmiotów. Każda instytucja przedstawiona została w formie karty instytucji, która zawiera podstawowe informacje o danym podmiocie: nazwę, kategorię, krótki opis, zakres świadczonych usług, grupy docelowe, realizowane projekty, regionalne inteligentne specjalizacje oraz dane teleadresowe.
Stan i struktura działalności wynalazczej w Małopolsce w latach 2010–2016. 
Przedmiotem analizy jest działalność innowacyjna oraz badawczo-rozwojowa małopolskich podmiotów gospodarczych i instytucji. Analiza obejmuje okres 2010–2016, w którym zostało zgłoszonych łącznie 2 988 wynalazków oraz 769 wzorów użytkowych w województwie małopolskim. Struktura wynalazków, patentów, wzorów użytkowych i praw ochronnych została przeanalizowana także według klasyfikacji dr. Ulricha Schmocha - Małopolska została przedstawiona na tle pozostałych regionów w Polsce.
Ośrodki edukacyjne w Małopolsce i ich oddziaływanie przestrzenne.
Raport zawiera szczegółowe zestawienie oferty ośrodków edukacyjnych w poszczególnych gminach Małopolski z uwzględnieniem zainteresowania ze strony mieszkańców danej gminy kształceniem się na terenie własnej gminy bądź też poza nią. W formie graficznej przedstawiono oddziaływanie przestrzenne szkół ponadgimnazjalnych/policealnych zlokalizowanych na terenie każdego powiatu według gminy zamieszkania uczniów. Analiza została opracowana na podstawie zbiorów informacji otrzymanych z Systemu Informacji Oświatowej.
  
Korzystając z okazji już dziś pragnę zaprosić Państwa na XI Konferencję Krakowską Wiek wolności – od niepodległości do wyzwań przyszłości.
Konferencja odbędzie się w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, Pałac Krzysztofory, w dniach 18-19 czerwca.  
W trakcie najbliższych dni na stronie www.konferencjekrakowskie.pl zostaną umieszczone bardziej szczegółowe informacje.
  
 
Życzę przyjemnej lektury 
Z wyrazami szacunku, 
Agnieszka Górniak  
Kierownik
Zespół Małopolskiego Obserwatorium Rozwoju Regionalnego