sądecka izba gospodarcza dotacje UE Nowy Sącz dotacje unijne Nowy Sącz SIG
zostań małopolskim przedsiębiorcąakademia zarządzania

Nasi członkowie:

Krakowski Park Technologiczny otwiera punkt informacyjny w Nowym Sączu

Od czwartku, 17 listopada 2022 r., każdy przedsiębiorca będzie miał możliwość spotkania się z przedstawicielem Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu. Spółka otwiera tam swój zamiejscowy punkt informacyjny, który będzie wspierał przedsiębiorców z pięciu powiatów południowo-wschodniej Małopolski w rozwoju ich firm. 

Punkt informacyjny w Nowym Sączu znajduje się w Sądeckiej Izbie Gospodarczej, przy ul. Zielonej 27. Zgłosić się do niego może każdy przedsiębiorca lub potencjalny inwestor i skorzystać z szeregu usług związanych z prowadzeniem i rozwojem działalności gospodarczej oferowanych przez Krakowski Park Technologiczny.
 
Zależy nam na tym, by być bliżej firm, które rozwijają się lub chciałyby się rozwijać w ramach Polskiej Strefy Inwestycji na Sądecczyźnie. Pomagamy im w procesie inwestycyjnym, wspieramy i doradzamy. Co więcej, poprzez program Standardy Obsługi Inwestora wspieramy także samorząd lokalny w podnoszeniu jakości obsługi przedsiębiorców organizując szkolenia i oferując szereg usług doradczych. Tych działań jest na tyle dużo, że zdecydowaliśmy się na obecność w Nowym Sączu, by skrócić dystans i zdecydowanie ułatwić z nami kontakt. Dzięki temu będziemy mogli bezpośrednio przedstawić lokalnie działającym firmom możliwości wsparcia, jakie mogą od nas otrzymać, a których jest bardzo wiele - Tadeusz Zaremba, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego 

Co ważne, punkt informacyjny Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu będzie dostępny nie tyko dla przedsiębiorców z powiatu nowosądeckiego. Ze wsparcia mogą tu skorzystać także przedsiębiorcy z okolicznych powiatów: gorlickiego, limanowskiego, nowotarskiego, czy też tatrzańskiego. Przedstawiciel KPT będzie dostępny dla przedsiębiorców w każdy czwartek, w godzinach pracy SIG.
 
Polska Strefa Inwestycji i proponowane w ramach tego programu ulgi podatkowe pokazują, że możliwość inwestowania jest w zasięgu ręki każdej grupy przedsiębiorców, co daje wszystkim równą szansę na rozwój i skalowanie swojego biznesu. Jednocześnie, co warto podkreślić, przywileje strefowe są coraz bardziej atrakcyjne dla małych i średnich przedsiębiorców - Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora, Krakowski Park Technologiczny 

KPT do tej pory wydał łącznie 40 zezwoleń i decyzji o wsparciu 37 firmom, które zdecydowały się na nowe inwestycje na Sądecczyźnie. 16 zezwoleń i/lub decyzji trafiło do małych i mikro przedsiębiorstw, 13 do średnich i 11 do dużych firm. Łącznie zadeklarowali oni nakłady w wysokości 1 081 081 583,92 zł.
 
Punkt informacyjny KPT 
Sądecka Izba Gospodarcza
ul. Zielona 27, Nowy Sącz
tel. 531 660 340
 

Polska Strefa Inwestycji (PSI) to forma wsparcia dla firm planujących nowe inwestycje. Nowa inwestycja w ramach PSI pozwala na zwolnienienie z podatku dochodowego CIT lub PIT, na okres 12 lub 15 lat. Inwestycja może zostać usytuowana na wszystkich terenach (prywatnych i publicznych). O wsparcie może ubiegać zarówno mały, średni jaki i duży przedsiębiorca. W Małopolsce i powiecie jędrzejowskim operatorem PSI jest Krakowski Park Technologiczny.