sądecka izba gospodarcza dotacje UE Nowy Sącz dotacje unijne Nowy Sącz SIG
zostań małopolskim przedsiębiorcąakademia zarządzania

Nasi członkowie:

PAIiIZ tworzy bazę Regionalnych Projektów Kooperacyjnych

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. wychodząc naprzeciw potrzebom inwestorów, samorządów i przedsiębiorców podjęła decyzję o zgromadzeniu informacji o dostępnych projektach polskich gmin, miast oraz przedsiębiorstw poprzez stworzenie na stronie internetowej zakładki, gdzie podmioty zainteresowane pozyskaniem inwestora zagranicznego mają możliwość zamieszczać oferty.

Inwestorzy, z którymi współpracuje Agencja, wyrażali zainteresowanie projektami inwestycyjnymi planowanymi przez władze lokalne i przedsiębiorstwa, w których podmioty polskie poszukiwałyby partnera zagranicznego do wspólnej realizacji inwestycji. Również ze strony gmin/przedsiębiorców polskich otrzymywaliśmy sygnały o chęci znalezienia partnera do realizacji ich projektów/inwestycji.

Mając na uwadze obustronne zainteresowanie planami projektowymi, PAIiIZ tworzy bazę Regionalnych Projektów Kooperacyjnych (Regional Trade and Investment Offers), która od lipca br będzie dostępna na stronie www.paiz.gov.pl

Oferty będą umieszczane w oparciu o formularz zgłoszeniowy, w języku angielskim. Na początku baza będzie dosyć prostym narzędziem. Z czasem PAIiIZ planuje ją rozbudować i udoskonalić.

Kontakt:
Marzanna Pochodyła-Siudym
Departament Rozwoju Regionalnego
Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.
tel.   /+48 22/ 334 98 12
fax.  /+48 22/334 99 99
kom. /+48/ 600 400 857